Taras na lata, czyli jak wykorzystać oleje do tarasów do ochrony drewnianych podłóg?

oleje do tarasów

Drewno to materiał bardzo często wykorzystywany na zewnątrz. Nic w tym dziwnego – jest piękne, posiada unikalne i niepowtarzalne wzory i dodaje ciepła w każdej aranżacji. Jednakże aby mogło zachwycać swoim wyglądem przez długie lata, należy dobrze o nie zadbać, szczególnie w przypadku intensywnej ekspozycji na warunki atmosferyczne. Podłoga drewniana położona na tarasie wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, przy których pomogą lakiery podłogowe.

Drewno drewnu nierówne

Wybierając oleje do tarasów czy lakiery podłogowe należy brać pod uwagę gatunek drewna. Każdy z nich posiada różnorodne właściwości, do których powinno się dobrać właściwe lakiery podłogowe. Aby zabezpieczyć i zakonserwować drewno sosnowe warto wypróbować lakiery uretanowo-alkaidowe. Miękkie drewno zostanie wzmocnione i chronione przed ścieraniem się. Lakiery podłogowe tego typu są elastyczne i idealnie współgrają z “pracującym” drewnem. Posiadacze dębowych podłóg absolutnie nie powinni używać lakierów poliuretanowych, które mogą powodować ciemnienie drewna. Wybierając ochronne i impregnujące oleje do tarasów warto dowiedzieć się, które preparaty pasują do posiadanej podłogi.

Lakiery podłogowe czy oleje do tarasów – co wybrać?

Wszystko zależy od przeznaczenia danej podłogi, a dokładnie – intensywności jej eksploatacji – jak również od wizualnych preferencji. Lakiery podłogowe to preparaty, które zdecydowanie bardziej nabłyszczają drewno. Co więcej, jego powierzchnia staje się nieco bardziej śliska. Kryją się za tym oczywiście pewne zalety – lakiery podłogowe sprawiają, że łatwiej utrzymać taras w czystości. Z kolei oleje do tarasów posiadają umiejętność wnikania w najgłębsze warstwy drewna, co zapewnia doskonałą i długotrwałą ochronę. Oleje do tarasów są mikroporowate, co pozwala drewnu oddychać. Dzięki temu drewno zachowa swoje naturalne właściwości. Oleje do tarasów nie odpryskują i nie łuszczą się od zmiennych warunków pogodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *