Listwy przypodłogowe Kasolik – jak wybrać najlepsze do swojego wnętrza?

biała rękawiczka na ręce osoby, która montuje listwy przypodłogowe kasolik

Listwy przypodłogowe Kasolik dobrze tuszują szczelinę dylatacyjną – specjalną przestrzeń przy ścianie, która zabezpiecza panele lub parkiet przed powstaniem wybrzuszeń. Stanowią także ochronę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, które powstają przy odkurzaniu albo myciu podłogi. Wybór listew to ważny etap wykończenia wnętrz, bo determinuje wygląd ścian. Jak wybrać listwy przypodłogowe?

Jak dobrać listwy przypodłogowe Kasolik?

  • Listwa dobrana do koloru podłogi – najłatwiej wybrać listwy i panele od jednego producenta. Mamy wtedy pewność, że są dobrze dopasowane i dzięki temu optycznie powiększą pomieszczenie.
  • Listwa w kolorze ściany lub kontrastowa – to zabieg, który zaciera granicę między ścianą a listwą, lub przeciwnie – dzięki kontrastowi podkreśla kolor ściany. To dość awangardowe rozwiązanie, które trafia do małej grupy osób.
  • Listwa dobrana do drzwi, ościeżnic lub frontów kuchennych – rozwiązanie zyskujące na popularności. Sprawia, że pionowe powierzchnie są harmonijne. Trzeba jednak pamiętać, że drzwi, ościeżnice i fronty mogą różnić się odcieniem (mimo że są jednego koloru). Dlatego warto znaleźć producenta, który używa uniwersalnej skali kolorystycznej, np. RAL.

Materiał listew wysokiej jakości – produkty firmy Kasolik w ofercie sklepu Parkietex

Materiał, z jakiego zrobiono listwy determinuje ich wytrzymałość, specyfikację i wygląd. Najczęściej można natrafić na:

Listwa z tworzyw sztucznych (głównie z PCV). Imituje naturalne drewno i zabezpiecza okablowanie (dzięki zastosowaniu specjalnych żłobień kompatybilnych z ruchomą przykrywką),Listwa przypodłogowa z wysokiej jakości MDF. To model bez specjalnej rynny na kable. Jest jednolity i wysoce dekoracyjny. Jeden z przykładów to produkty firmy Kasolik, dostępne w sklepie internetowym Parkietex. Można wybrać spośród kilku wariantów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *