Podłogi drewniane Wiśniewski – jak dobrać do nich meble i kolor ścian?

podłogi drewniane wisniewski w salonie. Na podłodze stoją stół i krzesła. W rogu są duże okna, firanki i zasłony

Podłogi drewniane Wiśniewski to powłoki wykonane z dębu – są uważane za bardzo estetyczne, ponadczasowe i uniwersalne. To dobry wybór do pomieszczeń domowych. Ciepłota dębowych desek i naturalne usłojenie (dopuszczalne sęki niewielkich rozmiarów) świetnie komponują się z wieloma odcieniami farb i mebli. Zanim wybierzemy się na zakupy, warto wiedzieć, które z nich są najlepszym kompanem dla karmelowo-brązowej, dębowej podłogi.

Kolor zgrane z podłogami drewnianymi Wiśniewski

Podłogi Wiśniewski dostępne w ofercie sklepu Parkietex charakteryzują się piękną, naturalną barwą drewna dębowego. Dzięki neutralnej ciepłocie i ciemności to uniwersalne parkiety, które świetnie prezentują się zarówno z ciemnymi, jak i jasnymi ścianami.

Dębowe deski komponują się z białymi ścianami (farba w odcieniu śnieżnej bieli, kości słoniowej lub ecru). Sprawdzą się także subtelne beże, błękity, szarości, a nawet stonowane róże. To zachowawcze, ale nadal bardzo efektowne połączenia.

Jeśli zależy nam na kolorystycznym akcencie we wnętrzu, dobrym pomysłem mogą okazać się ściany w kolorze pomarańczowym, zielonym lub o innej mocniejszej barwie.

Meble dopasowane do dębowych desek podłogowych

Podłogi drewniane Wiśniewski to produkty najwyższej jakości. Są wykonane z niebarwionego, naturalnego drewna dębowego. Dlatego poleca się połączenie ich z jasnymi meblami (mogą to być meble białe lub z jasnego fornirowanego lub litego drewna). Decydując się na takie zestawienie, warto pamiętać o doborze wyrazistych dodatków (to okazja do zabawy formą lub kolorem), które przełamią monotonność całej aranżacji.

Podłoga dębowa to świetna opcja do każdego domu. Jej dużą zaletą jest uniwersalność – łatwo ją wkomponować zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne aranżacje. Dobrze pamiętać, że niezależnie od stylu wnętrza ważne jest zadbanie o odpowiednią kolorystykę każdego elementu wystroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *