Dlaczego warto zdecydować się na podłogi z drewna?

Parkietex Ruszowice - podłogi drewniane, listwy przypodłogowe, lakiery nawierzchniowe, marek Wisniewski, Walczak i wielu innych

Planując wykończenie domu czy mieszkania należy podjąć wiele istotnych decyzji, które będą miały wpływ na to jak poszczególne pomieszczenia będą się prezentować, czy będą funkcjonalne. Wśród elementów o szczególnym znaczeniu znajduje się podłoga, której wykończenie pozostanie z mieszkańcami na lata, dlatego wybór odpowiednich materiałów do ułożenia na podłodze będzie bardzo istotny.

Materiały do ułożenia na podłodze

Wykańczając podłogę zdecydować się możemy zasadniczo na kilka podstawowych materiałów, które możemy na niej ułożyć. W grę wchodzi parkiet, panele PCV, gres czy kamień naturalny. O ile w łazience czy kuchni wykorzystanie gresu czy kamienia naturalnego nie powinno zaskakiwać, o tyle w pokojach zdecydowanie chętniej stawiamy na materiały drewnopochodne. I tutaj pojawia się pytanie – modne panele czy klasyczny parkiet?

Podłoga z drewna – ponadczasowość

Mimo wszechobecnego wykorzystywania panel podłogowych to jednak podłoga drewniana traktowana jest jako wnętrze premium i nie powinno to budzić zaskoczenia. Trzeba bowiem pamiętać, że nawet najlepsze panele nie mają w sobie tego co zawsze zagwarantuje podłoga z drewna. Bez znaczenia czy wybieramy podłogi drewniane Jawor Parkiet, podłogi drewniane Promis Wood, podłogi drewniane Walczak, podłogi drewniane Wisniewski czy podłogi z drewna jeszcze innego producenta – zawsze wybieramy to co daje natura, piękną estetykę i ponadczasowość drewnianego materiału.

Podłoga z drewna – stawiamy na naturę

Wielką zaletą drewnianej podłogi będzie to, że jest ona w pełni naturalna. Drewno produkt naturalnego podchodzenia pozbawiony będzie plastiku jak to się dzieje w przypadku paneli PCV. Wielką zaletą drewna jest oczywiście jego doskonały wygląd, którego nawet najdroższe panele nie są w stanie podrobić. Za drewnem stoi jeszcze wielka zaleta w postaci możliwej renowacji podłogi. Przy pojawieniu się zniszczeń wystarczy cyklinowanie, lakierowanie bądź olejowanie i ponownie podłoga prezentuje się doskonale. W przypadku uszkodzonych paneli nie mamy takiej możliwości, uszkodzony element laminowania jest nie do wymiany, podłoga zaczyna sie prezentować niekorzystnie i nie ma możliwości jej naprawy, konieczna jest wymiana paneli na nowe. Za drewnem kryją się różnorakie możliwości jeśli chodzi o kolorystykę, wybarwienie, piękny układ słojów na drewnie. Podłoga z drewna zawsze będzie synonimem  elegancki i wnętrz utrzymywanego w klasycznej stylistyce. Z drewnianą podłogą zestawić można bez problemu inne elementy wyposażenia wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *