Listwy przypodłogowe Dollken i Kasolik – drugoplanowy bohater podłóg o wielu zaletach

Parkietex Ruszowice - podłogi drewniane, listwy przypodłogowe, lakiery nawierzchniowe, marek Wisniewski, Walczak i wielu innych

Listwy przypodłogowe to niedoceniony przez wiele osób element, który na pierwszy rzut oka nie zwraca naszej uwagi. Jednak ich obecność dopełniająca powierzchnie przy naszych podłogach pozwala uzyskać spektakularny efekt i wpływa na całokształt przestrzeni pomieszczenia. Nie grają one pierwszych skrzypiec, ale bez nich wnętrze nie prezentowałoby się tak dobrze. Jaką rolę pełnią listwy przypodłogowe Kasolik, Dallken i nie tylko?

Stylowe zabezpieczenie ścian z listwą przypodłogową

Estetyczne i pięknie dopasowane do podłogi listwy przypodłogowe jak Kasolik czy Dallken to nie tylko dekoracja, ale i solidne zabezpieczenie ścian. Domowe porządki, w tym przemywanie podłóg wilgotnym mopem czy odkurzanie może brudzić i niszczyć ściany. Dzięki zastosowaniu listew przypodłogowych wnętrze prezentuje się o wiele schludniej i łatwiej utrzymać je w czystości. Z pomocą tego rozwiązania możemy również bez obaw przesuwać meble, gdy listwy przypodłogowe stanowią świetną barierę ochronną dla ściany.

Ukrywanie kabli i szczelin dylatacyjnych

Różnorodność stosowanych w każdym domu czy biurze urządzeń sprawia, że całe wnętrza wymagają okablowania. Wykorzystując stylowe listwy przypodłogowe Dollken czy Kasolik możemy skutecznie ukryć całe systemy kablowe, który starannie zamaskowane nie będą zwracały niczyjej uwagi. Co więcej przestaną plątać się pod nogami, a przy tym nie będą kusiły najmłodszych domowników i zwierzaków.

Dylatacja to specjalna szczelina, która pozwala panelom i podłogom drewnianym na pracę – wpływ czasu, zmienne temperatury, wilgoć czy użytkowanie paneli sprawia, że mogą się one kurczyć lub pęcznieć. Ta niewielka przestrzeń nie prezentuje się jednak zbyt estetycznie, dlatego ukryta pod dopasowaną do podłogi listwą przypodłogową nie stanowią już żadnego problemu. Odpowiednio dobrana do szerokości szczeliny dylatacyjnej listwa pozwoli uzyskać spójną całość, a przy tym podłoga zachowa swoją dodatkową, wolną przestrzeń.

Listwy przypodłogowe Kasolik i Dollken – funkcja dekoracyjna i niepowtarzalna estetyka

Przepięknie wykonane z dbałością o najdrobniejszy detal listwy przypodłogowe Dollken oraz Kasolik to wyjątkowe dopełnienie każdej podłogi. Bogata gama wzorów oraz kolorystyki pozwala stworzyć kompletną całość, która wpisze się w każde gusta i preferencje stylistyczne. Ich funkcja ozdobna pozwala dobrać je do stylu aranżacyjnego wystroju, a w połączeniu z ich ogromną praktycznością buduje wnętrze idealne.

Listwy przypodłogowe mogą łączyć się kolorystycznie z podłogą, a w odpowiednio dopasowanym odcieniu także dopełniać ścianę. Szeroki wachlarz możliwości wyboru wśród listew pomóc może uzyskać oczekiwany efekt zarówno w przestrzeni domowej, biurowej, jak i w lokalach użytkowych, gdzie pragniemy stworzyć piękne podłogi. Ciekawe żłobienia, różne szerokości i detale wykończenia czynią je niezastąpionym elementem wystroju wnętrza. Listwy Kasolik czy Dollken to połączenie stylu, funkcjonalności, ochrony i estetyki, z którym Twoja przestrzeń zyska elegancję i nienaganny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *