Podłogi drewniane – dlaczego opłaca się w nie inwestować?

Parkietex Ruszowice - podłogi drewniane, listwy przypodłogowe, lakiery nawierzchniowe, marek Wisniewski, Walczak i wielu innych

Podłogi drewniane – dlaczego opłaca się w nie inwestować?

Inwestowanie w podłogi drewniane ma coraz większy sens, a to głównie ze względu na ich podwyższoną wytrzymałość, solidność i możliwość wielokrotnej renowacji. Podłogi stworzone z drewna są odporne na uszkodzenia mechaniczne, pozwalają na bliski kontakt z naturą, a do tego są eleganckie i bogate pod kątem kolorystycznym.

Podłogi drewniane – co za nimi przemawia?


Za podłogami drewnianymi przemawia wiele różnych zalet. Wśród nich wymienia się m.in. funkcjonalność, rozmaitość dostępnych wzorów, naturalną piękność oraz bezproblemowe cyklinowanie.
Jednym z najważniejszych elementów jest to, aby wybrane podłogi były prawidłowo zamontowane. Podłogi drewniane Jawor Parkiet sprawdzą się np. w salonach, jadalniach, przedpokojach, sypialniach, pokojach dziecięcych, biurach i gabinetach.

Cechuje je niezaprzeczalna uniwersalność. Podłoga może być wykonana z różnych gatunków drewna, w tym z:

  • dębu,
  • jesionu,
  • buku,
  • klonu,
  • akacji.


Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na bardziej egzotyczne odmiany. W tym przypadku warto przyjrzeć się następującym wersjom: jatoba, palisander czy też merbau.
Dobierając podłogi drewniane Promis Wood nie należy zapominać o tym, że istnieje możliwość zainwestowania w podłogi warstwowe oraz lite. Cechą charakterystyczną podłóg warstwowych jest prosty i niezbyt czasochłonny montaż, chociaż warto zaangażować w to prawdziwych fachowców. Konieczne jest dobranie odpowiedniej grubości desek. Lite drewno odznacza się bogatą estetyką i innowacyjną konstrukcją.

Podłogi drewniane – czym jeszcze mogą zaskoczyć?Nie da się ukryć, że podłogi drewniane Walczak zaskakują na wielu płaszczyznach. Klienci docenią m.in. odnawialną powierzchnię, doskonałe właściwości izolacyjne, niepowtarzalny styl i sprzyjanie ludzkiemu zdrowiu. Drewno jest pod tym kątem jednym z najlepszych wyborów na rynku, ponieważ tworzy antystatyczną posadzkę. W ten sposób w mieszkaniach oraz biurach nie będą powstawać szkodliwe alergeny. To dobra informacja nie tylko dla osób dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci.
Co istotniejsze podłogi drewniane Wisniewski pomagają w stworzeniu odpowiedniego klimatu w aranżowanych wnętrzach. Domownicy będą mieć wrażenie, jakby mieli ciągły kontakt z naturą. Drewno sprzyja w utrzymaniu właściwej temperatury i wilgotności powietrza. Okaże się to kluczowe np. w sypialniach (niebagatelny wpływ na zdrowy i szybki sen).
Jak widać podłogi drewniane umożliwiają zaaranżowanie przytulnego, ciepłego i rodzinnego wnętrza. Wystarczy dobrać odpowiedniego producenta i zadbać o prawidłowy montaż, a następnie można się cieszyć ich funkcjonalnością, wydajnością i użytecznością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *