Parkietex – Cyklinowanie parkietów a lakiery podłogowe

lakiery podłogowe

Podłogi drewniane od lat mają wielu zwolenników, a w ostatnim czasie moda na parkiety jeszcze wzrosła. Wybór ten wiąże się jednak z trudnym wyborem ze względu na kilka aspektów, nad którymi trzeba się zastanowić – cena, kolor lakieru czy typ drewna. Dlatego w sklepie Parkietex oferujemy kompleksową pomoc zarówno jeśli chodzi o kupno podłóg drewnianych, jak i usług związanych z parkietem.

Po cyklinowaniu parkietu kluczowy jest dobór odpowiedniego lakieru podłogowego. Dobry lakier powinien trafiać w gust estetyczny kupującego, ale przede wszystkim jego nadrzędnym celem jest funkcja ochronna przed działaniem czynników zewnętrznych na parkiet. Jeśli chcesz, by Twoja wymarzona podłoga była twarda i odporna na różnego uszkodzenia, a przy tym przyciągała uwagę swoimi walorami wizualnymi to wybierz lakier podłogowy w sklepie Parkietex. Jakie są rodzaje lakierów?

Rodzaje lakierów podłogowych

  • Lakier wodorozcieńczalny – Cechują się niezwykłą wytrzymałością. Wyjątkowo elastyczny lakier, a co za tym idzie dobrze radzi sobie z wszelkiego rodzaju uderzeniami. W żaden sposób nie wpływa na niego wilgoć i jest praktycznie bezzapachowy – duża zaleta wśród lakierów podłogowych. Aplikacja lakierów wodorozcieńczalnych wymaga dużych umiejętności i wieloletniego doświadczenia. Dlatego skontaktuj się ze sklepem Parkietex, a nasi specjaliści zapewnią Ci kompleksową pomoc. Najlepsze lakiery nawierzchniowe tylko u nas!
  • Lakier rozpuszczalnikowy – Jeśli zależy Ci na ponadprzeciętnie trwałej powierzchni, która, poradzi sobie z detergentami, uszkodzeniami mechanicznymi czy wilgocią – to doskonały wybór. Stosowane są najczęściej w jadalniach, biurach czy miejscach publicznych, a więc na powierzchniach narażonych na sporą eksploatację. Podczas nakładania może być odczuwalny nieprzyjemny zapach – zatem trzeba zachować większa ostrożność. Aplikacja lakierów rozpuszczalnikowych jest dużo łatwiejsza niż wodorozcieńczalnych. Jednak zalecamy skorzystać z usług naszej firmy. Masz wtedy pewność profesjonalizmu i zaangażowania w wykonywaną pracę!
  • Lakier alkidowo-uretanowy – Należą do lakierów rozpuszczalnikowych, a więc do pełnego utwardzenia po nałożeniu musi minąć przynajmniej 8 dni. Idealnie sprawdzą się do pomieszczeń, gdzie intensywność ruchu nie jest zbyt duża. Również tworzy odporną powłokę, a do tego pełni funkcję antypoślizgową. Ich aplikacja jest dość prosta. Kup lakier alkidowo-uretanowy w Parkietex, a my zapewnimy pomoc we wdrożeniu lakieru w cenie, która będzie przyjazna dla Twojego portfela!
  • Lakier chemoutwardzalny – Stworzony dla osób, które marzą o perfekcyjnym stanie parkietu przez lata. Charakteryzuje go ponadprzeciętna wytrzymałość na różnego rodzaju uszkodzenia, a więc sprawdzi się w pomieszczeniach o wysokim natężeniu ruchu. Można stosować na nim silne środki czyszczące i detergentów. Lakier chemoutwardzalny posiada dopuszczalne według norm stężenie toksyn, choć może być szkodliwy dla zdrowia. Dlatego zalecamy skorzystanie z naszej wiedzy i usług, by wszystko było dopracowane w stu procentach!

Zadbaj o swoją podłogę wspólnie z Parkietexem. Wykonamy dla Ciebie każdą kompleksową usługę związaną z parkietem i pomożemy w doborze odpowiedniego lakieru podłogowego. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *